خانه / جاهای دیدنی بلغارستان / ناگفته های شهر کاپانا
dav

ناگفته های شهر کاپانا

 

یکی از محله های قدیمی پلوودیو که به تازگی مرمت و از نو ساختن نمره حد نصاب شده با نام کاپانا (Kapana) نهان می شود که از سوی مردم محلی با نام تله (The Trap) شهرت دارد. دلیل این نام گذاری، وجود تعداد زیادی کوچه های تنگ و معبر های پیچ در پیچ و پشت سر هم در این محله است که سبب می شود افراد نا آشنا در آن گم شوند. در این پست به برسی ویژگی ها و ناگفته های شهر کاپانا پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

 

جاذبه های گردشگری بلغارستان

 

توصیه می کنیم در این محله گم شده و از آرایش آراستگی های ان لذت ببرید. تنها وقتی وارد این بافت منحصر به فرد شهری شوید، خواهید فهمید که چرا دولت بلغارستان با صرف هزینه ای زیاد، اقدام به دوبارگی و مرمت این محله کرده است. در این محله تعداد بسیار زیادی کافه و رستوران وجود داشته و بیشتر این مطعم ها نیز میزهای خود را در خیابان قرار داده اند. زندگی در طول سال با تمام وجود در محله موسوم به تله جریان داشته و در فصل تموز این منطقه در اوج شور و نشاط خود بوده و جشن ها و شادی های متعددی در آن برگزار می شود.

 

    کافه نشینی کنید

اگر چه محله موسوم به تله بلوز بی آستین منطقه برای کافه ها محسوب می شود. اما شما علاوه براین می توانید در بلوار ویژه عابرین پیاده و محله قدیمی شهر نیز کافه های خوبی پیدا کنید. طرح آهنگ می کنیم در طول مدت اقامت خود در این شهر کافه های مختلفی را تجربه کرده و طعم ها و مزه های متنوعی را بچشید. کافه موش و گربه (котка и мишка)  و آزمایش کردن نوشیدنی های محلی آن که در بلغارستان شهرت دارد، گزینه ای خوب محسوب می شود.
بلغارستان

    موزه گردی

تنها چند موزه در پلوودیو وجود دارد که ارزش دیدن را دارند، شما در مسیر تور پیاده روی خود از مقابل برخی از آن ها می گذرید اما در قالب این تور وارد موزه ها نخواهید شد. در روز نخست و حین تور پیاده روی رایگان، محل آن ها را در نقشه علامت زده و سپس در روزهای بعد از آن ها دیدن کنید. برخی از مهم ترین این موزه ها عبارتند از:

 

جاذبه های گردشگری بلغارستان

 

نمایشگاه احیای بلغارستان (Bulgarian Revival Exposition)

آدرس و شماره تماس: ۱, Tsanko Lavrenov Street (Old Town)  +۳۵۹ ۳۲ ۶۲۳ ۳۷۸

موزه مردم شناسی و قوم شناسی (Regional Ethnographic Museum)

آدرس و شماره تماس: Dr. Stoyan Chomakov Street (Old Town)  +۳۵۹ ۳۲ ۶۲۵ ۶۵۴

باغ تزار سیمئون (Tsar Simeon Garden) : این محل در واقع موزه نیست اما ارزش دیدار مجدد را دارد. این باغ در شارع اصلی بخش جنوب غربی شهر قرار دارد.
غذای بلغاری

    غذاهای بلغاری را آزمایش کنید

تعداد زیادی کاباره خوب بلغاری در پلوودیو قرار دارد که می توانید در آن ها غذاهای خوب محلی را آزمون کنید. برخی از مشهورترین این غذا ها عبارتند از : Zelevi Sarmi  که شاملبرگ کلم ، گوشت قیمه شده و برنج است، Guvech  که شامل ترکیب (تربچه و گوشت پخته شده در ظروف سفالی بوده و غذای مشهور Pateshki Sŭrtsa   که دل اردک سرخ شده است. یکی از تاپ :صفت عالی غذاخوری های بلغاری در شهر، کاباره رحمت تپه (Rahmat Tepe) در بالای  تپه بخش قدیمی شهر است که دارای چشم اندازی زیبا به Nebe Tepe است. مطعم دایانا (Dayana) نیز گزینه خوبی محسوب می شود که قیمت ارزانی داشته و انواع غذاهای محلی در آن ارائه می شود. در سفر خود به پلوودیو فرصت رفتن به کاباره مگدانا (Megdana) را از دست ندهید. در این مطعم موزیک زنده و غذاهای سنتی ارائه می شوند.

 

شهر کاپانا

 

    در کنسرت های آمفی تئاتر دیرینه شهر حاضر شوید

اگر خوش شانس باشید، ممکن است در طول سفر شما به پلوودیو، کنسرت ارکستر سمفونی یا سایر کنسرت ها در محل آمفی تئاتر قدیم باقی مانده از دوران رومی ها اجرا شود. این آمفی تئاتر کهنه و جدید هنوز مدعی رویدادهای موزیکال بوده و نمای صحنه آن و نشیمنگاه ایستگاه تماشاچیان و نورپردازی محیط، تجربه ای فراموش نشدنی برای هر شخصی رقم خواهد زد. مع التاسف و خوشبختانه سفر ما به پلوودیو در فصل زمستان بوده و ما شانس حضور در این کنسرت ها را پیدا نکردیم اما پس از دیدن محل آمفی تئاتر و تاریخ باشکوه آن، دوست داریم تا مسترد و روزی در یکی از کنسرت های این محل حاضر شویم. این نمایش ها به زبان ساده، بسیار شکیل و زشت و دیدنی هستند.

 

مطلب پیشنهادی

مواردی که باید در مورد بلغارستان بدانید

مواردی که باید در مورد بلغارستان بدانید

بلغارستان یکی از کشور هایی است که با استفاده از تور های ارزان تر به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *