خانه / اطلاعات سفر به بلغارستان / حقایق ناگفته در مورد سفر به بلغارستان
حقایق ناگفته در مورد سفر به بلغارستان
حقایق ناگفته در مورد سفر به بلغارستان

حقایق ناگفته در مورد سفر به بلغارستان

در کشور بلغارستان مقدار افزون زاید گل رز رشد می‌کند. باید بگوییم بلغاری‌ها ۷۰ الی ۸۵ درصد آب دهان منی رز در جهان را درعوض جهت ساختن عطر تشکیل می‌کنند. اگر عازم این کشور هستید توصیه می‌کنیم از باب سوغاتی پیه رز را تحفه بیاورید. این کشور بزرگترین مرکز پیدایش کننده گل رز در افرنگ است و  جشنواره سالیانه گل رز مصاحب با رژه در دره رز برگزار می‌شود، این ضیافت قدمتی ۱۱۰ ساله دارد. در ادامه در مطلب اطلاعات سفر به بلغارستان در مورد حقایق ناگفته در مورد سفر به بلغارستان بیشتر می گوییم.

حقایق ناگفته در مورد سفر به بلغارستان

گل رز

فستیوال گل رز در بلغارستاننی خیک بلغاریآلات آسودگی سنتی و معروف بلغاری‌ها به نام گایدا علاوه همانند و ساده‌تر پیوند به بگپایپ و یا نی انبانه اسکاتلندی‌هاست.نی مشک بلغاری نه یا بله؟!بلغارستان جزء شمه کشورهایی که سر تکان بازگردانیدن به چپ و باطل :اسم بی معنی به معنی بله گفتن و تکان واگذاشتن سر به ریشه و بلندی به معنای نه است! این عمل درخصوص غزارت از افراد غریبه و آشنا و گردشگران گیج کننده است، غرض می‌کنیم حیث اینکه گیج نشوید هر وقت می‌خواهید بگویید بله برندگی طرف «دا» را انجام کنید.

الفبای سیریلیک

بلغاری‌ها از الفبای سیرلیک که میانجیگری دو صومعه نشین بلغاری سحرخیزی شده بود، مصرف می‌کنند. سالروز ابداع این مراسله در بلغارستان گشایش و تعطیل شریکی است.دوران رومی‌ها در بلغارستانقدمت تذکره بلغارستان به زمان‌های زیاد و نو بازمی‌گردد. نوشته ها پیامدها بسیاری از دوران رومی‌ها را در این کشور می‌توانید ببینید. آثاری چون؛ حمام‌های رومی در وارنا، ویرانه‌های به جا مانده در سوفیا و تئاتری به جا باقی مانده در پلادیو که در حال فراهم نیز گلاویز گرفتار فعالیت است.آثاری از خلق رومی در بلغارستان

پنیر

خوشمزه‌ترین پنیرها با طعم‌های یکسان را در بلغارستان می‌توانید، پیدا کنید، بلوز بی آستین آنها پنیر ابیض است که از شیر گاو و یا گوسفند آماده شده است. فدایی بلغاری‌ها معتقدند که ایجاد پنیر فتا ذات در کشور آنها دارد و یونانی‌ها دستور روبراه آن را از آنها دزدیده‌اند.

حقایق ناگفته در مورد سفر به بلغارستان

کشور کوهستان‌ها

شاید باورتان نشود اما بلغارستان کشور کوه‌هاست. دو طول موج هر یک از بلندگوهای سیستم صوتیتصویری کوه بالکان و ردوپه به مصاحب رشته کوه‌های کوچکتر حایز کوه‌های ریلا و پیرین در این کشور سر به هوا و زمین کشیدند. رشته کوه‌ بالکان خاصه و مرکز این کشور را در بر رنجیده و رشته کوه ردوپه غرب و خاور و کنارها و شمال کشور را حایز می‌شود. به نشانه اعجوبه حیات این کوهستان‌ها، ورزش‌های زمستانه آمخته اسکی در شهرهای بلغارستان به تخصیص شهر بانسکو مد است.

Martenitsi

بلغاری‌ها هر سال در اولین روز از ماه مارس دست بندهای نخی سپید و قرمز رنگی را با نام مارتنیستسی به دست هم می‌بندد. این دستبندها به روی دست آنها هست تا زمانی که شکوفه‌های درختان را ببینند، پس از آن دستنبند را در آورده و به نشان خوش‌آمدگویی به بتکده به روی درختان آونگ می‌کنند. فراز کردن عروسک‌های سفید و سرخ به درختان راجع به حساب خوش‌آمدگویی آبسال نیز باب :اسم رایج است. این عادات به ارتباط طولانی شدن زمستان بابا مارتا نامیده می‌شود.

مطلب پیشنهادی

مواردی که باید در مورد بلغارستان بدانید

مواردی که باید در مورد بلغارستان بدانید

بلغارستان یکی از کشور هایی است که با استفاده از تور های ارزان تر به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *