خانه / اطلاعات سفر به بلغارستان / مهم ترین دلایل سفر به بلغارستان
مهم ترین دلایل سفر به بلغارستان
مهم ترین دلایل سفر به بلغارستان

مهم ترین دلایل سفر به بلغارستان

این کشور زیبا از جمله کشورهای اروپایی است که مثل هماهنگ سایر کشور‌های این قاره پر از توریست و مسافران نشده است و همچنان پر رمز و راز است. بلغارستان از واحد پولی رسمی خود یعنی لوا مصرف می‌کند به همین دلیل هم غذا، مسکن و سایر امکانات در این کشور ارزان است. در ادامه در مطلب اطلاعات سفر به بلغارستان در مورد مهم ترین دلایل سفر به بلغارستان بیشتر صحبت خواهیم کرد.

مهم ترین دلایل سفر به بلغارستان

مکان‌های تاریخی

بلغارستان کشوری با ادب و تاریخچه بیش غنی است. در سفر به این کشور شما می‌توانید بسیاری از بناهای قدیمی اخت صومعه‌ی ریلا (Rila Monastery) و بنای تئاتر رومی (Roman Theatre) در شهر پلوودیو و موزه‌های بااهمیت به یاد ماندنی شهر پروشتیتسا دیدن کنید.

وقتی بر روی خیابان‌های سنگ‌فرش شده و تاریخی قدم برمی‌دارید باور این مبحث ملودی اصلی که در عصری مدرن هستید سخت است. همه‌چیز درباره‌ی این کشور فوق‌العاده است. مردم، ماکل و ساختمان‌ها گویی جادویی هستند.

دو یا سه شب را در شهر پروشتیتسا و در یکی از هتل‌های قدیمی آن بگذرانید. از مردم درباره‌ی سیرالملوک سابقه زمان کشورشان بپرسید تا آن‌ها فرهنگ جنگ‌های پدران شجاع خود برای حفظ فرهنگ بلغاری، برای شما به به کنند.

سواحل

بلغارستان دارای سواحل زیبا و باورنکردنی است، دمای هوا در شهرهای ساحلی در فصل تابستان به ۳۰ درجه‌ی سانتی‌گراد یا افضل می‌رسد که بساط را برای لذت بردن از سواحل مهیا می‌کند.برخی از کناره ها آفتابی پر از توریست هستند و برخی دیگر در آزادگی بلغاری‌هایی است که از گرمای سایر بلاد فرار کرده‌اند و به کرانه ها پناه آورده‌اند. از جمله‌ی این کرانه ها می‌توان به شهر سوزوپل و دهکده‌ی لوزنتس تعریض کرد که معمولاً خلوت‌تر و ساکت‌ترند و برای سفرهای رمانتیک بیش کم قیمت هستند.

پایتخت کشور بلغارستان

صوفیه یکی از زیباترین و پرانرژی‌ترین شهرهای فرنگ است که حتی تعیش در شب نیز در آن رسم دارد. رستوران‌ها و مکان‌های بسیاری برای پیک نیک و خلوت در این شهر وجود دارد. در حین سفر یقیناً از کلیسای جامع سنت الکساندر دیدن کنید و با تورهای رایگان صوفیه‌ گردی به نقاط یکسان شهر بروید و اقوام جدید پیدا کنید.

مهم ترین دلایل سفر به بلغارستان

غذاهای بلغاری

غذاها و نوشیدنی‌های محلی بلغاری شما را شگفت‌زده خواهد کرد. از انواع نوع به نوع و همگون سوپ‌های بلغاری، تاراتور، سالادهای خوشمزه، گوشت‌های گریل شده و کباب‌ها بچشید. اگر به شهرهای ساحلی سفر کردید ماهی‌های تازه‌ی آن جای ها نواحی را فراموش نکنید.

مردم بلغارستان

مردم این کشور بر براز ظاهری خود و طریقه‌ی لباس پوشاندن زیاد دقت و توجه به خرج می‌دهند. جو حاکم بر شهرهای بلغارستان باعث می‌شود شما نیز به محض پیوستگی خود را برای گشت‌وگذار و گردش در شهر منتظم کنید. اقدام مردم بلغارستان افزون گرم و صادقانه است اگر می‌خواهید آن‌ها را تحت تأثیر قرار دهید قبل از سفر اندکی زبان بلغاری یاد بگیرید.هفت دریاچه‌ی ریلا، گروهی از چند دریاچه است که در شمال غربی کوه‌های ریلا در بلغارستان قرار گرفته است. برای مرتبط بودن آخر هفته‌ای پر از عکس‌های زیبا به این منطقه سفر کنید.

شهرهای بانسکو

اگر تمایلی به طی کردن تعطیلات خود در شهرهای ساحلی ندارید، به یکی از سه شهر بانسکو، برووتس و یا پامپروو سفر کنید تا تعطیلات خود را با هزینه‌ای اندک و با استفاده از تفریحاتی مثل هماهنگ اسکی بگذرانید و یا اگر تازه‌کار هستید اسکی کردن را در پیست‌های اختصاصاختصاصی با عتیقه کم ارزش و به کمک مربی‌های مسلط به زبان انگلیسی یاد بگیرید.

مهم ترین دلایل سفر به بلغارستان

کوهستان، پارک‌ها و طبیعت

پیاده‌روی، کوهنوردی، اسب‌سواری، قایق‌سواری، ماهیگیری تنها برخی از فعالیت‌هایی است که می‌توانید در خلق زیبای بلغارستان آزمایش کنید. پرسپکتیو غریزی این کشور خیره‌کننده است و لیست فعالیت‌های حساس آن بی‌انتهاست.

به بلغارستان سفر کنید تا از فراوانی از دوستانتان که حتی نمی‌دانند بلغارستان دقیقاً کجا واقع شده است اغلب بدانید.بسیاری از کسان هستند که حتی نمی‌دانند بلغارستان در کجای نقشه قرار دارد. بلغارستان کشوری کوچک است و به حیثیت به عضویت انجمن افرنگ درآمده است و هنوز معتاد خواهر شبیه سایر کشورهای اروپایی توریستی نیست؛ اما غلبه کشوری کمتر مشخص و ناپیدا شده برای توریست‌ها با رمز و رازهای اضافه برای سفر محققاً واهمه بیشتری را برای شما به وجود می‌آورد.

مطلب پیشنهادی

مواردی که باید در مورد بلغارستان بدانید

مواردی که باید در مورد بلغارستان بدانید

بلغارستان یکی از کشور هایی است که با استفاده از تور های ارزان تر به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *