خانه / تور صوفیه (صوفیا)
تور صوفیه (صوفیا)

تور صوفیه (صوفیا)

بلغارستان برای بسیاری که علاقه مند هستند به اروپا سفر کنند یکی از بهترین کشورها است ، این کشور دارای جاذبه های دیدنی و طبیعی بسیار منحصر به فرد است، طبیعت کوهستانی و آب و هوای بسیار مطلوب آن محیطی را فراهم آورده است که بتوان از  بودن در آن لذت برد.

صوفیه پایتخت بلغارستان یکی از معروف ترین شهرهای بلغارستان می باشد که دارای تاریخ پرفراز و نشیبی می باشد و هر جاذبه تاریخی اش دیدگاه جدیدی درباره گذشته و تاریخ پیجیده این شهر به شما می دهد. از مکان ها و بناهای این شهر می توان کلیساهایی را دید که چندین قرن زودتر از مساجد به وجود آمدند و تاریخ رومی ای را به تماشا نشست که همچنان کشف نشده باقی مانده و با قسمت مدرن شهر پیوند خورده است. بسیاری از بناهای این شهر در زمان احیای بلغارستان در اواخر قرن ۱۹ ساخته شده اند و امروز یکی از منابع درآمدی این شهر به حساب می آید که سالانه گردشگران و جهانگردان بسیاری را از سراسر دنیا به خود جذب می کنند یعنی زمانی که کشور به سلطه عثمانی ها پایان داد و به استقلال رسید.

تور صوفیه (صوفیا)

کلیسای جامع الکساندر نوسکی

شاید برای شما جالب باشد که بدانید این کلیسا دومین کلیسای جامع بزرگ ناحیه بالکان است بدون شک اندازه بزرگ این کلیسا حتما شما را متعجب می کند ظرفیت این کلیسا بیش از ۱۰ هزار نفر است. قدمت این کلیسا به دهه ۱۸۸۰ برمی گردد دقیقا مصادف با سقوط حکومت عثمانی و معماری آن بسیار باشکوه می باشد.زمانی که وارد این کلیسا می شود بی شک نقاشی های سقف نظر شما را جالب می کند، سرداب کلیسا به روی عموم باز است و می توانید از آن بازدید کنید.

بلوار ویتوشا

اگر به صوفیه رفتید حتما به بلوار ویتوشا بروید تا با تجملی ترین خیابان این شهر آشنا شوید منطقه ای پر از بوتیک های شیک و خانه های زیبا؛ اگر اهل تماشای مغازه های لوکس هستید به این منطقه بروید تا از آخرین محصولات روز دنیا دیدن کنیدهمچنین می توانید نگاهی به کوه ویتوشا بیندازید که از بالای ساختمان های بلند این خیابان نمایان هست.

کافه های و رستوران های اطراف این خیابان وجود دارد که از شما با شیرینی های مخصوص بلغارستان و نوشیدنی های گرم و سرد پذیرایی می کند.

تور صوفیه (صوفیا)

میدان شاهزاده الکساندر باتنبرگ

میدان شاهزاده الکساندر باتنبرگ بزرگترین میدان صوفیه و نام آن برگرفته شده است از الکساندر جوزف باتنبرگ اولین شاهزاده بلغارستان مدرن است.این میدان یکی از محل های بسیار معروف برای برگزاری های کنسرت، تظاهرات و راهپیمایی ها می باشد.

کلیسای بویونا

این کلیسا که در دامنه های کوه ویتوشا قرار دارد در لیست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است. دیدن از این کلسیا را در تور صوفیه خود قرار دهیدچون از هر نظر رویایی می باشد زیرا محیط اطراف این کلسیا دارای درختان سرسبز و زیبا است. بر اساس آنچه در تاریخ آمده است این کلیسا در طی سه مرحله در بین سال های ۱۰۰۰ تا ۱۸۰۰ ساخته شد اما مهمترین قسمت های آن در دهه ۱۲۰۰ در دوره امپراطوری دوم به کلیسا اضافه شده است.

تور صوفیه (صوفیا)

تئاتر ملی ایوان وازوف

بنای این تئاتر به سال ۱۸۸۸ بر می گردد سبک  طراحی این سازه نئوکلاسیک ونیزی است ،این محل بیشتر برای اجراهای معروف و بازیگران مطرح بلغارستان و هنرمندان سراسر دنیا معروف است. این محل مرکزی برای علاقه مندان تئاتر و موسیقی است شما در آنجا می توانید نمایش های زیبایی را که توسط بازیگران معروفی اجرا می شوند را ببینید.