خانه / جاهای دیدنی بلغارستان / جاهای دیدنی صوفیه / میدان الکساندر باتنبرگ صوفیه
میدان الکساندر باتنبرگ صوفیه

میدان الکساندر باتنبرگ صوفیه

کشور بلغارستان در گذشته بخشی از امپراطوری بزرگ عثمانی بوده است و همین باعث شده تا فرهنگی ترکی اروپایی داشته باشد وآثار تاریخی ماندگاری را در آن مشاهده نماییم. همچنین موقعیت جغرافیایی آن ، جاذبه های طبیعی بسیاری را ایجاد نموده است.

میدان الکساندر باتنبرگ صوفیه
میدان الکساندر باتنبرگ صوفیه

یکی از این شاهکار ها میدان شاهزاده الکساندر باتنبرگ صوفیه است که عنوان بزرگ ترین میدان در شهر صوفیه ، پایتخت بلغارستان ، را به خود اختصاص داده است و یکی از جاهای دیدنی صوفیه محسوب می شود. فواره های این میدان که مجسمه ای را در وسط خود احاطه نموده اند ، منظره ای دل انگیز را ایجاد می نمایند. به دلیل وجو یک پارک چشم نواز در اطراف میدان باتنبرگ ، علاوه بر تور های بازدید از صوفیه که گردشگران زیادی را برای بازدید از این اثر زیبا به آن جا می آورند ، خانواده ها و مردم صوفیه نیز لحظات خوشی را در کنار آن سپری می کنند.

میدان الکساندر باتنبرگ صوفیه
میدان الکساندر باتنبرگ صوفیه

نامگذاری این میدان به این نام به خاطر اولین شاهزاده بلغارستان مدرن به نام الکساندر جوزف باتنبرگ بوده است. اگرچه در دوره حاکمیت کمونیست بر این کشور ، به یاد بود کودتایی که توسط دولت کمونیست در نهم سپتامبر ۱۹۴۴ میلادی انجام گرفت با نام ” نهم سپتامبر ” و قبل از این واقعه به دلیل نزدیکی به کاخ سلطنتی سابق شهر صوفیه که امروزه به یک موزه با بیش از ۵۰ هزار اثر هنری و تاریخی تبدیل شده است ، با نام ” میدان تزار “ شناخته می شد.

این میدان تاریخی به مدت ۵۰ سال از سال ۱۹۴۶ میلادی تا سال ۱۹۹۹ میلادی مقبره اولین رهبر کمونیستی بلغارستان ( ۱۹۴۹ – ۱۹۴۶ ) ، جورج دیمیتروف را در خود جای داده بود. امروزه نشست ها و مراسم های مهم و بزرگ مانند کنسرت های بزرگ در فضای باز ، تظاهرات و راهپیمایی ها و رژه ویژه و زیبای ارتش در روز سنت جورج در این مکان زیبا برگزار می گردد. هم چنین ، گالری ملی هنر را در آن جا می توانید مورد بازدید قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *