خانه / جاهای دیدنی بلغارستان / جاهای دیدنی وارنا / باغ دریایی وارنا (Sea Garden Varna)
باغ دریایی وارنا
باغ دریایی وارنا

باغ دریایی وارنا (Sea Garden Varna)

باغ دریایی یکی از گنجینه‌های ملی بلغارستان در زمینهٔ معماری منظره‌های شهری محسوب می‌شود و یکی از پرطرفدارترین جاذبه‌های گردشگری وارناست. گردشگران این باغ زیبا را محلی مناسب برای پیاده روی، دویدن، و آرامش در شهر ساحلی وارنا تصیف می کنند. معماری زیبای این پارک، امکان پیاده روی در ساحل دریای سیاه را برای گردشگران فراهم می کند.

باغ دریایی وارنا
باغ دریایی وارنا

باغ دریایی وارنا، پارکی طبیعی و منحصر به فرد و تاریخی است که به عنوان بزرگترین پارک طبیعی شبه جزیره بالکان و یکی از مهمترین ذخایر طبیعی کشور بلغارستان شناخته شده است. باغ دریایی ماحصل یکی از شاخه های مهم علم معماری، یعنی معماری منظر است. مکانی  که امروزه باغ دریایی در آن  واقع شده است، تا اواسط قرن نوزدهم زمینی برهنه بود که در خارج از شهر قرار داشت.

باغ دریایی وارنا
باغ دریایی وارنا

باغ دریایی بخش اعظمی از نمای ظاهری مدرن خود را مدیون کارها و ایده‌های باغبان اهل چک خود، آنتون نواک است، کسی که شاید هنرمندی‌هایش را در قصرهای شون‌برون و عمارت کلاه‌فرنگی وین دیده باشید. نواک در سال ۱۸۹۵ و در سن ۳۵ سالگی پا به وارنا گذاشت. یکی از زیباترین بناهای وارنا، آکواریوم شهر، در سال‌های ۱۹۰۶ تا ۱۹۱۱ درون باغ دریایی ساخته شد.

باغ دریایی وارنا
باغ دریایی وارنا

باغ دریایی وارنا مکانی محبوب برای تفریح شهروندان و توریست ها محسوب می شود. باغ دریایی وارنا میزبان موزه تاریخ طبیعی، موزه نوال، باغ وحش، گلخانه، دلفیناریوم و آکواریوم وارنا نیز می باشد. بنابراین بازدید از این پارک فقط به گشت و گذار در طبیعت و لذت بردن از سکوت و آرامش آن محدود نمی شود.

مطلب پیشنهادی

کلیسای وارنا

کلیسای وارنا (Varna Church)

  کلیسای وارنا بزرگترین و معروف ترین کلیسای جامع ارتدوکس بلغاری در شهر وارنا و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *