خانه / جاهای دیدنی بلغارستان / جاهای دیدنی وارنا / با نسبار گرجستان بیشتر آشنا شوید
با نسبار گرجستان بیشتر آشنا شوید
با نسبار گرجستان بیشتر آشنا شوید

با نسبار گرجستان بیشتر آشنا شوید

شهر قدیمی نسبار در بلغارستان بناهایی را معتاد خواهر شبیه ارگ شهری، آتشکده آپولو، گستره عمومی، استحکامات بیابان گرد و شهرنشین و خانه‌های چوبی در خود جا داده است. به آگهی ایسنا، شهر قدیمی نسبار (Nessebar) در استان بورگاس (Burgas) کشور بلغارستان روی شبه‌جزیره‌ای سنگی در دریای سپیدرنگ حادث :اسم تازه شده است. در ادامه در مطلب جاهای دیدنی وارنا در مورد با نسبار گرجستان بیشتر آشنا شوید را بیشتر می گوییم.

با نسبار گرجستان بیشتر آشنا شوید

این شهر قدیمی سه‌هزار سال قدمت دارد و میانجیگری تراسیان‌ها (Thracian) شالوده گذاشته شده است و در قرن ششم پیش از ظهور و مسیح، مردمی که از یونان به منطقه جلای وطن کرده بودند، در این شهر ساکن شدند. آنچه اکنون از این شهر کهن باقی باقی مانده است، ساختمان‌هایی‌اند که به دوران یونان یا هلنستیک (Hellenstic) اتصال دارند. این بناهای کهن دربرگیرنده ارگ شهر، آذرگاه آپولو (Apollo)، گستره شریکی و استحکام‌های خلق تراسیان‌ها هستند.

ایضاً در شهر نسبار، قلعه‌ای حیات دارد که در دما حکومت بیزانس (امپراطوری رم شرقی) بر این منطقه ایجاد شده است. این شهر قدیمی در دم حاکمیت پادشاهی رم شرقی بر سواحل دریای سیاه، مهم‌ترین شهر بندری این منطقه لحاظ می‌شده است. در این شهر بااهمیت به یاد ماندنی خانه‌های چوبی نیز نیستی دارند که در قرن نوزدهم میلادی احداث شده و هر کدام از آن‌های نمونه‌ای ماجد از هنری معماری قرن ۱۹ میلادی در این منطقه‌اند.

یونسکو به‌دلیل خصوصیت ویژه‌ی این شهر قدیمی و رنگارنگی تبعات شی در آن، در سال ۱۹۸۳ شهر نسبار را در تعرفه متروکات جهانی به ثبت رساند. شهرباستانی نسبار بلغارستان (Nessebar) یکی از تاریخی‌ترین شهرهای بلغارستان و یکی از پرطرفدارترین اقامتگاه‌های این کشور قلمداد می‌شود. دیرینگی این شهر باستانی مربوط به تاریخ مهم به ۳۰۰۰ سال می رسد. این شهر در قرن ششم پیش از زادروز متولد زادن و وفات پیدایش بنا نهاده شد و از مستعمرات یونانی‌ها و ازمراکز تجاری مهم آن ثانیه بوده است. نسبار، این گنجینه‌ی کهن بلغارستان، در سال ۱۹۵۶ به‌عنوان شهر کفش افشا شد و از لحاظ معماری و زمین‌شناسی تحت پاسداری ایستادگی گرفت.

Image result for Nessebar

وفور ساختمان‌های کهن در نسبار نام این شهر عتیقه را از سال ۱۹۸۳در شناسایی میراث دنیوی کلی یونسکو قرارداد. بناهای بااهمیت به یاد ماندنی جامع ارگ شهر، معبد آپولو، پهنه عمومی و استحکام‌های حال تراسیان‌ها هستند. . در این شهر باستانی مربوط به تاریخ مهم خانه‌های چوبی نیز نیستی دارند که در قرن هجدهم و نوزدهم میلادی خلق شده و هر کدام از آن‌ها نمونه‌ای ماجد از هنرمعماری قرن ۱۹ میلادی در این منطقه‌ محسوب می شوند.همچنین در شهر نسبار، قلعه‌ای حیات دارد که در حرارت حکومت بیزانس (امپراطوری رم شرقی) بر این منطقه تاسیس شده است.

به معجزه برهان وجو کلیساهای بی شماردر شهر نسبار این شهر به چهل کلیسا گمنام شده است .نمونه ای از کلیسا ها عبارتند از : . کلیسای سنت سوفیا (Stara Mitropoliya)، کلیسای مریم باکره، و کلیسای سنت استیفا (Nova Mitropoliya) که در قرون‌وسطی مخلوق شدند. در قرن سیزدهم و چهاردهم نیزمجموعه‌ای از کلیساها در نسبار ساخته شد: سنت تئودور، سنت پاراسکوا، سنت میشل، سنت گابریل و کلیسای St. John Aliturgetos.

مطلب پیشنهادی

باغ دریایی وارنا

باغ دریایی وارنا (Sea Garden Varna)

باغ دریایی یکی از گنجینه‌های ملی بلغارستان در زمینهٔ معماری منظره‌های شهری محسوب می‌شود و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *