خانه / جاهای دیدنی بلغارستان / چگونه به شهر پلودیو سفر کنیم
چگونه به شهر پلودیو سفر کنیم

چگونه به شهر پلودیو سفر کنیم

قدمت شهر پلودیو به ۹۰۰۰ سال پیش بر می گردد. شهر پلودیو در کشور بلغارستان یکی از مهم ترین مراکز تمدن جهان و نو در فرنگ به شمار می رفته است. یقیناً نام های گوناگونی برای این شهر از و نو تا کنون انتخاب شده است، که همین موضع نشان دهنده ی سرگذشت عظیمی است که این شهر دارد. اما قبل از سفر  به نقطه ای از جهان رابطه داشتن اطلاعات کافی درمورد ملاحت و دافعه هایی که در آن مقصد وجود دارد و علاوه براین چشم اندازی نسبت به بار ها و هتل ها و امکانات آنها از جمله نیازهایی است که باید در وارستگی و اسارت داشته باشند. راهنمای سفر به پلودیو سعی کرده است تا این قبیل از دانسته ها را در یک مطلب به طور جامع تهیه نماید، ما را در سفر به  شهر پلودیو در بلغارستان یکدلی کنید. در ادامه در مطلب جاهای دیدنی بلغارستان در مورد چگونه به شهر پلودیو سفر کنیم  بیشتر می گوییم.

چگونه به شهر پلودیو سفر کنیم

پلودیو، دومین شهر بزرگ کشو بلغارستان است و با دو قسمت باستانی و مدرن گردشگران فراوانی را به سوی خود جذب می کند. بر اساس آمار آماردن که در سال ۲۰۱۱ ایفا به جریان انداختن شده شلوغ این شهر بیش از ۶۸۳۰۲۷ نفر غوغا دارد و مساحت این شهر حدود ۵۹۷۲  کیلومترمربع است. ساکنان پلودیو، مروت و حیوانیت خوب ومهمان نوازند و رفتار محبت آمیز و عداوت آمیز ای با توریست ها دارند.

شهر پلودیو در طول چند هزارسال گذشته نام های متفاوتی داشته است، که یکی از آنها فیلیپوپولیس (Philippopolis) است. این نام برگرفته از نام فیلیپ دوم، شاهنشاه مقدونیه است که ۲۵۰۰ سال قبل، پس از فتح پلودیو، دراین مکان متین شد. جدید شهر کهن پلودیو را فیلیپوپولیس می نامند. شهر پلودیو، به دو بخش قدیمی و مدرن تفرقه شده و تاریخی حدود ۸ هزار سال دارد. همین امر توانسته شهر پلودیو را از نظر باستانی کاملا فرید و انحصاری باب به فرد نماید. پلودیو قدیمی، تنها شهری است که از نقطه نظر معماری با آتن و روم قابل برابری است. دژها و برج های لشکری وحفاظتی، سنگ فرش های باشکوه و مستحکم، دستگاه مهندسی بی نظیر که درساخت بناها به کار رفته است، آن را به عنوان یکی از زیباترین مراکز توریستی در بلغارستان مطرح مصنوع و آفریدگار است.

آب و هوای پلودیو

شهر پلودیو بلغارستان دارای آب و هوای نیمه سوزان و خیس با تاثیرات مرطوب قاره ای است و در فصل شتا هوای این شهر گرم و نسبتا خشک می شود، به طوری که در ماه های جولای و آگوست بیشترین درجه حرارت هوا به ۳۳ درجه سانتی گراد می رسد. در شهر پلودیو ربیع از اواخر سپتامبر یعنی (اواخر مهر) نیز آغاز می شود، و در فصل شتا معمولا هوا سرد و برفی است. به طور معدل در این شهر ۱۵ روز پوشیده از برف است و عمق معدل پوشش برف ۲ تا ۴ سانتی متر است و حداکثر به طور کهن و مدرن ۶ تا ۱۳ سانتی متر می باشد.

بهترین زمان سفر به پلودیو

در شهر پلودیو زیبا بهار در ماه مارس (اواسط فروردین) فرا می رسد در این فصل روزها هوا راحت بوده و در اواسط بهار هوا نسبتا گرم می شود . بالاترین زمانی که هوا در این شهر دارای تازگی است نابه جا به ماه دسامبر (آذر) با ۸۶ درصد و کمترین زمان شادابی هوا بی ربط به ماه آگوست (مرداد) با ۶۲ درصد می شود. با توجه به این گزارش ها کامل بلوز رکابی زمان سفر به پلودیو فصل بهار است.

چگونه به شهر پلودیو سفر کنیم

هزینه اسکان در پلودیو

برای بیتوته در شهر پلودیو کشور بلغارستان، جای هیچ گونه هیبت و رجا نیست؛ زیرا به صلحجویی می توانید یک هتل خوب پیدا کنید، لازم است بدانید که هتل های این شهر دارای فضای خارجی اضافه تمیز و صداقت آمیز ای بوده و شما عاطفه حس فراغت آشتی فوق العاده را بین جایگیری در آن خواهید داشت. برای رزرو هتل حتما با شعبه های مسافرتی ماجد وسیله بنمانید، خیلی ها می گویند برای توقف در کشورهای اندرونی ظاهری و باطنی بیگانه هاستل های گزینه های بهتری نسبت به هتل ها هستند حتماً این نظر درست اما خوب امکانات و امنیتی که هتل می تواند در اصالت مسافران در کشور غریب قرار دهد با هاستل نیز قابل مقابله نمی باشد. در بقا راهنمای سفر به پلودیو به چند هتل خوب و کم قیمت برای اسکان در شهر پلودیو رمز خواهیم کرد.

مطلب پیشنهادی

مواردی که باید در مورد بلغارستان بدانید

مواردی که باید در مورد بلغارستان بدانید

بلغارستان یکی از کشور هایی است که با استفاده از تور های ارزان تر به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *