خانه / جاهای دیدنی بلغارستان / لذت بازدید از صومعه ریلا بلغارستان
لذت بازدید از صومعه ریلا بلغارستان
لذت بازدید از صومعه ریلا بلغارستان

لذت بازدید از صومعه ریلا بلغارستان

صومعه ریلا در بلغارستان (Rila Monastery) روی بزرگترین کوه این کشور و در رفعت ۱۱۴۷ متری نو و قدیم اتفاق شده است که در سال ۱۹۸۳ به  یکی از ۹ میراث دنیوی کلی یونسکو در بلغارستان دگرسانی شد. از آنوقت که بغاز بی نظیری دارد و در نوع خود یک شاهکار هنری منظور می شود و بغاز بی نظیری هم  در اطرافش دارد، یکی از جذب های توریستی کلیدی در این کشور است و به فقره در فصل شتا لبریز از گردشگر می شود به طوریکه در سال ۲۰۰۸ توانست ۹۰ هزار گردشگر را به دیدن خود بکشاند. در ادامه در مطلب جاهای دیدنی بلغارستان در مورد لذت بازدید از صومعه ریلا بلغارستان بیشتر صحبت خواهیم کرد.

لذت بازدید از صومعه ریلا بلغارستان

این خانگاه در قرن دهم میلادی مداخله فردی و دولتی مخصوص به نام St. Ivan of Rila که یک عابد و تارک آفاق بود قاعده گذاری شد که در غاری در اطراف همین لنگر عبادتگاه بری هیچ مایملک ای زندگی می کرد. شاگرادان او وقتی که به این کوه آمدند، این خانگاه را ساختند تا بتوانند در آن تحصیلاتشان را از استادشان بیاموزند.

ریلا،  توانسته کلمه و ادب بلغارستانی را در عصر حکومت عثمانی ها به دهش حفظ کند. این لنگر عبادتگاه ۵ گنبد، ۳ شاه نشین صدر اطاق و ۲ کلیسای کوچک در اطرافش دارد و معماری چوب های کنده کاری شده آن متجاوز بنام است. حرف شده که همه ی این کنده کاری های روی چوب توسط ۴ مرد و بصورت کاملا دستی ادا شده که ۵ سال طول کشیده است.

کلیسای مهم که نام آن «ولادت مسیح از مریم مقدس» است، بوسیله ی صورتگری های زیاد بغاز که ناقل ادبیات های انجیل هستند، آراستگی شده است و در آن گنج های با ارز فراوانی که دم به قرن ۱۴ تا ۱۹ است، وجود دارد.

نقاشی های عبادتگاه ریلا

در درون این بتخانه یک کتابخانه ی اضافه غنی با ۲۵۰ کتاب خطی و دست فعل از قرن یازدهم تا نوزدهم و بندها ۹۰۰۰ کتاب بیش قدیمی حیات دارد. علاوه بر این در این صومعه، پاچپله ای استقرار دارد که آلبوم ای ۳۵۰۰۰ هزارآوا کنده کاری روی چوب و آیتم های فرهنگی و قومیتی و … در آن حراست می شود و همانطور که می بینید گیرایی های بیشماری این بتخانه دارد و بی نادره عبرت اعجاز نابود که یک دیر این حد بازدید کننده داشته باشد.

چطور به ریلا برویم؟

با قطار: می توانید از صوفیا که عاصمه بلغارستان است، به مقصد Dupnitsa راکب قطار شوید. از Dupnitsa، مستقیما مسافر(خودرو فقره سبب عبادتگاه صوفیان رباط ی ریلا هستی و عدم دارد که از ایام ۶:۴۰ دقیقه ی صبح تا ۴:۱۵ بعدازظهر، بصورت مدام تکاپو می کنند. کشتی های مراجعت و عزیمت به Dupnitsa هم ساعت های ۳ بعدازظهر، ۵ بعدازشهر و ۹ شب هستند.

لذت بازدید از صومعه ریلا بلغارستان

با اتوبوس: اگر بخواهید از مسافر(خودرو کاربرد کنید، کافیست در صوفیا به توقفگاه راکب Ovcha kupel بروید که درخصوص صومعه ی ریلا مستقیما کاپیتان دارد. حرکت هواپیما) و راننده خلبان ناخدا ها هر روز راس ایام ۱۰:۲۰ لطیفه ی صبح است و دوره جبران این کشتی ها از خانقاه به شهر صوفیا هم ۳ فرجام می باشد.

مطلب پیشنهادی

مواردی که باید در مورد بلغارستان بدانید

مواردی که باید در مورد بلغارستان بدانید

بلغارستان یکی از کشور هایی است که با استفاده از تور های ارزان تر به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *