خانه / جاهای دیدنی بلغارستان / جاهای دیدنی وارنا / آشنایی با مهم ترین بناهای تاریخی بلغارستان
آشنایی با مهم ترین بناهای تاریخی بلغارستان

آشنایی با مهم ترین بناهای تاریخی بلغارستان

وارنا سومین شهر بزرگ در کشور بلغارستان و یکی از مشهورترین شهرهای ساحلی این کشور است. این شهر که در استمرار دریای سیاه قرار غمناک است ساحل ها بسیار زیبا و بی نظیری دارد و هرساله در فصل شتا گردشگران زیادی از تماماً دنیا به این شهر سفر می کنند. منطقه ساحلی گلدن سندز یکی از مشهورترین محل ها ساحلی وارناست و اقامتگاه ها و تفرجگاه های مازاد یدکی در این بخش وجود دارد. اما وارنا جمع بر کناره ها فوق العاده ای که دارد ملاحت و دافعه های بااهمیت به یاد ماندنی و فرهنگی اضافی هم دارد. در این مطلب می خواهیم در مورد برخی از مشهورترین بنیان ها و بناهای کهن وارنا صحبت کنیم. در ادامه در مطلب جاهای دیدنی وارنا در مورد آشنایی با مهم ترین بناهای تاریخی بلغارستان بیشتر می گوییم.

آشنایی با مهم ترین بناهای تاریخی بلغارستان

. این بناها هرکدام واگو بازگویه تذکره پرفراز و نشیب این کشور هستند و به سمبل و نماد شهر وارنا تغییر شده اند. کلیسای جامع و سالن نمودن استویان باچواروف، نمادهای توریستی این شهر منظور می شوند و حتما در عکس های وارنا تصاویری از این دو مکان را دیده اید. در امتداد مهم ترین بناهای تاریخی وارنا را به شما معرفی می کنیم. در کنار گردش در ساحل و لذت بردن از شمس داغ تابستان، حتما وقتی را به دیدار مجدد از این بناهای قدیمی و باشکوه هم مختصه بدهید.

کلیسای جامع وارنا

کلیسای جامع وارنا با ساختن اساس باشکوه و بی نظیری که دارد یکی از دیدنی ترین بناهای تاریخی وارنا است. این کلیسا از جمله بزرگ ترین کلیساهای ارتدوکس در بلغارستان و یکی از نمادهای شهر وارنا لحاظ می شود. حتما در عکس های وارنا تصویر این کلیسای ۱۳۰ ساله را دیده اید که در چشم انداز شهر پز می کند. این کلیسا با کمک های مروت و حیوانیت و دولتی آفریننده شده است و از سنگ های کارشکنی شده حصار شهر در ساخت این کلیسا استفاده شده است. معماری کلیسای جامع از کلیسای کاخ پترهوف در سنت پترزبورگ مکاشفه وحی القا ملول است و پنجره های شیشه ای رنگی و زیبای آن چشم هر نظاره گر ای را به خود جذب می کنند.

یکی از باشکوه ترین بناهای قدیمی وارنا بدون شک سالن نشان دادن تماشاخانه باچواروف است. این ساختن اساس قرمز و زیبا در سال ۱۹۱۲ توسط نیکولا لازاروف نقشه کشی شده که یکی از معماران تماشاخانه ملی کاخ وازوف صوفیه نیز بوده است. با این حال، تکمیل این عمارت ساخت باشکوه ۲۰ سال طول کشید و در نهایت با کمک های بشریت آفریننده شد.

آشنایی با مهم ترین بناهای تاریخی بلغارستان

کاخ اکسینوگراد

کاخ اکسینوگراد به عنوان مسکن تابستانه و زمستانی صیفی و شتوی شاهزاده الکساندر اول، مقدماتی ملکزاده بلغاری پس از آزادسازی کشور در سال ۱۹۷۸ خلق شد. این توقفگاه منزلگاه تابستانی در دنباله دریای سیاه و در وهن آسیب ۸ کیلومتری شهر وارنا قرار دارد و برای بازدید از آن باید از شهر خارج شوید. اما بزینهار باشید این قصر چندانکه زیبا و دیدنی است که ارزش سرکشی را دارد. این توقفگاه منزلگاه باشکوه در سرآغاز ساندوروف نامیده می شد اما سال ها بعد ماری لوئیز، ملکه بلغارستان آن را به کاخ اکسینوگراد دگرگونی نام داد.

شاهپور بعدی بلغارستان، فردیناند، روند ساخت این بنای قدیمی وارنا را دنباله داد و قطعاتی از مسکن شاهنشاهی سابق فرنگ را با خود به این مکان آورد و در ساخت کاخ از آن استفاده کرد. این بنیان باشکوه تماما با همکاری معماران بلغاری و وینی خلق شده و یکی از کامل بلوز رکابی انموذج های معماری آن خلق به شمار می رود.

این کاخ وهن آسیب بیش نزدیکی با شهر وارنا دارد، اما به طور رسمی در جوار شهر قرار دارد. هم زمان کاخ اکسینوگراد برای جلسات هیئت کابینه دولت بلغارستان در تابستان استفاده می شود، اما غزارت از ویلاها و هتل های داخل مسکن و همینطور پارک و فضای سبز آن برای جایدهی توریست ها در معرض توان هستند.

آشنایی با مهم ترین بناهای تاریخی بلغارستان

موزه قوم نگاری

موزه قوم نگاری در شهر وارنا در ساختمانی تاریخی بنا شده که یکی از تاپ :صفت عالی مدل های معماری در ۱۵۰ سال پیش است. در این موزه نمایشگاهی از خوش گذرانی و آداب دانی مردم بلغارستان در اواخر قرن نوزدهم و اوان قرن بیست به پرتره کشیده است. در این موزه می توانید شیوه ماهیگیری قدیم، زنبورداری و تسهیلات کشاورزی و دامداری و وسایل و ابزار معیشت خوش گذرانی کردن مردم آن زمان را از نزدیک ببینید. بازدید از این موزه شما را با ادب و شاهنامه بلغاری کاملا آشنا می کند و مطمئنا برای گردشگران متجاوز جالب خواهد بود.

مطلب پیشنهادی

باغ دریایی وارنا

باغ دریایی وارنا (Sea Garden Varna)

باغ دریایی یکی از گنجینه‌های ملی بلغارستان در زمینهٔ معماری منظره‌های شهری محسوب می‌شود و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *