خانه / جاهای دیدنی بلغارستان / جاهای دیدنی صوفیه / پارک بورسوا گاردینا در صوفیه بلغارستان
پارک بورسوا گاردینا صوفیه

پارک بورسوا گاردینا در صوفیه بلغارستان

یکی از قدیمی ترین و معروف ترین پارک هایی که در شهر صوفیه ، پایتخت بلغارستان قرار دارد ، پارک بورسوا گاردینا نام دارد. شروع ساخت این پارک که به باغ بورسوی مشهور است ، در سال ۱۸۸۴ میلادی انجام گرفت. نام این پارک زیبا و آرام که مکان مناسبی برای گذراندن اوقاتی خوش در کنار عزیزانتان می باشد ، از نام تزار بوریس سوم گرفته شده است.

پارک بورسوا گاردینا صوفیه
پارک بورسوا گاردینا صوفیه

پارک بورسوا گاردینا در صوفیه بلغارستان در طول تاریخ سه باغبان مشهور داشته و هر کدام در جهت توسعه و تکمیل آن تلاش زیادی نمودند و دوره های متفاوتی را برای آن خلق نمودند. در بین سال های ۱۹۵۸ و ۱۹۵۹ میلادی یک برج تلویزیونی در آن جا بنا نهاده شد. در سال ۱۹۸۶ میلادی پس از آخرین باز سازی های انجام گرفته در این باغ ، مسئولین توانستند تا نام این پارک را به عنوان یک اثر تاریخی و هنری ثبت نمایند.

پارک بورسوا گاردینا صوفیه
پارک بورسوا گاردینا صوفیه

در سال ۱۹۴۴ میلادی در زمانی که دولت کمونیست به قدرت رسید ، نام این پارک به پارک آزادی تغییر کرد اما در سال ۱۹۸۹ میلادی بعد از اینکه کار این دولت به پایان رسید ، نام این پارک هم به نام قبلی خود برگشت. این پارک علاوه بر شهرت و طرفدارانی که در بین گردشگران خارجی دارد ، افراد محلی نیز به آن علاقه مند هستند و همین امر باعث شده است تا این باغ همواره میزبان افراد زیادی باشد. وجود یک دریاچه زیبا ، جنگل های انبوه شامل درختان شاه بلوط ، کاج ، نارون و چنار و خانه های چوبی با تزئینات چشم نواز از جمله دلایل محبوبیت پارک بورسوا در بین مردم است. این پارک در حال حاضر یکی از مهم ترین جاهای دیدنی صوفیه محسوب می شود.

پارک بورسوا گاردینا صوفیه
پارک بورسوا گاردینا صوفیه

علاوه بر جاذبه های طبیعی، امکانات رفاهی نیز در آن جا در نظر گرفته شده اند. قایق سواری بر روی دریاچه ، پخش موسیقی و اجرای کنسرت در فضای باز و زمین بازی مخصوص کودکان از جمله این امکانات هستند. وجود یک زمین تنیس ، مسیر های پیاده روی ، دوچرخه سواری و دویدن و یک استخر که در فصل تابستان باز است از امکانات ورزشی پر طرفدار این پارک می باشند. البته باید از ورزشگاه فوتبال به عنوان پر هیجان ترین بخش نام برد. در حال حاضر پارک بورسوی یکی از گزینه ها برای برگزاری رویداد های مهم فرهنگی و آموزشی است.

یک دیدگاه

  1. تصاویر این پارک خیلی عالیه. به نظر خیلی شگفت انگیز میاد. اگر روزی به بلغارستان سفر کردم حتما اسم این پارک رو به خاطرم می سپارم تا یه سری بهش بزنم…
    ممنون از شما 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *