خانه / جاهای دیدنی بلغارستان / بالچیک در بلغارستان
بالچیک بلغارستان

بالچیک در بلغارستان

یکی از تفریح گاه های کشور بلغارستان، شهر ساحلی بالچیک است که در شمال شرقی آن در استان دوبریج و در ۴۲ کیلو متری شهر وارنا واقع شده و با کشور رومانی هم مرز است. شهر های Albena , Rogachevo و Kranevo از شهر هایی هستند که در نزدیکی بالچیک قرار دارند. قدمت این منطقه توریستی به قرن ها قبل از میلاد مسیح و زمان حکومت تراسیان برمی گردد. در ادامه این مقاله بیشتر به معرفی منطقه ساحلی بالچیک در بلغارستان می پردازیم.

بالچیک
بالچیک بلغارستان

این منطقه ساحلی که بر روی تپه ها قرار دارد ، گردشگران زیادی را برای شنا در دریای زیبای سیاه ، حمام آفتاب در ساحل ماسه ای ، قدم زدن در طبیعت بی نظیر با هوایی مطبوع و قایق سواری به خود جذب می نماید. هم چنین از آن جایی که این منطقه در طول تاریخ امپراطوری های مختلفی چون امپراطوری یونان ، روم ، بیزانس و عثمانی را به خود دیده است ، آثار تاریخی زیاد و جذابی را می توان در آن مشاهده کرد. در نهایت در سال ۱۹۴۰ بر اساس قرارداد کرایووا اختیار آن توسط رومانی به بلغارستان واگذار شد.

یکی از اثر های زیبای منطقه قصر بالچیک است که در زمان تسلط رومانی ها بر آن و به فرمان ملکه رومانی ، ملکه ماریا ، در بین سال های ۱۹۲۶ تا ۱۹۳۷ میلادی بنا نهاده شد و اکنون یکی از مهم ترین جاهای دیدنی بلغارستان محسوب می شود. این کاخ سلطنتی که به عنوان تفریح گاهی برای ملکه و خانواده اش بود ، از قسمت های مختلفی چون چند ویلای مسکونی ، مرکز انرژی ، صومعه و کلیسای کوچک ، اتاقی برای دخانیات و انبار تشکیل می شده است. امروزه از این بخش ها که مورد بازسازی نیز قرار گرفته اند برای اقامت گردشگران استفاده می شود. باغ زیبای این مجموعه نیز به یک باغ مخصوص گیاهان دارویی مبدل شده است.

بالچیک بلغارستان
بالچیک بلغارستان

به دلیل حضور گردشگران زیاد از سراسر جهان به این منطقه و از آنجایی که بالچیک منطقه ای پر رونق از لحاظ کشاورزی و یکی از بنادر مهم است ، اقدام های مناسبی از سوی دولت برای تقویت زیر ساخت های گردشگری و اقتصادی در این منطقه انجام گرفته است. برای بازدید از این منطقه تاریخی سیاحتی از شهر وارنا علاوه بر خودروی شخصی می توان از اتوبوس هایی که برای این کار در نظر گرفته شده اند ، استفاده نمود. در کمتر از ۳۰ دقیقه به بالچیک خواهید رسید.

مطلب پیشنهادی

مواردی که باید در مورد بلغارستان بدانید

مواردی که باید در مورد بلغارستان بدانید

بلغارستان یکی از کشور هایی است که با استفاده از تور های ارزان تر به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *