خانه / تور وارنا
تور وارنا

تور وارنا

در ادامه مطالب گذشته قصد داریم شهر وارنا یکی از اصلی‌ترین مقاصد توریستی و گردشگری در کشور بلغارستان را برای شما همراهان و علاقه مندان به سفر و گردشگری معرفی کنیم. در ابتدا باید گفت وارنا یک شهر بسیار زیباست که پس از دو شهر صوفیه و پلوودیو سومین شهر بزرگ کشور بلغارستان می باشد.

از طرفی این شهر محبوب ترین و بهترین شهر از نظر بسیاری از مسافران می باشد شهر وارنا در نزدیکی دریاچه ی وارنا و بر کرانه ی دریای سیاه قرار گرفته است. از طرفی فاصله ی وارنا از صوفیه ۴۷۰ کیلومتر است و در شمال شرقی آن قرار گرفته است پس دسترسی به آن برای گردشگرانی که به این شهر سفر می کنند بسیار آسان است. ساحل تفریحی شهر وارنا شهرت جهانی دارد و همه ساله هزاران گردشگری داخلی و خارجی از سراسر جهان برای گذراندن تعطیلات و تفریح و استراحت به این شهر بلغارستان می آیند.

تور وارنا

کلیسای وارنا

یکی از مهم ترین نمادهای شهر وارناست که در قرن نوزدهم میلادی ساخته شده است. نقاشی های دیواری مجلل ، سریر سقف و شیشه های منقوش از دیدنی های این کلیسا هستند. مناظر زیبایی از شهر را می توان از بالای برج ناقوس این کلیسا تماشا کرد و آن لذت می برد قبل از این باید بگوییم که برای بالارفتن از برج ناقوس کلیسا می بایست از ۱۳۳ پله ی مارپیچی بگذرید.

تور وارنا

صخره‌های شگفت انگیز

یکی از زیباترین منظره های طبیعی دنیا است جنگل سنگی منظره‌ای است که باید آن را از نزدیک ببینید تا باورشان کنید. سنگ‌های ۵۰ متری به شکل مخروط در حاشیه رودخانه، مانند درختانی سر به فلک کشیده اند. جنس این صخره ها از آهک می باشد و اشکال عجیب و غریب آن‌ها به خاطر عوامل فرسایشی مانند آب و باد است که در طول زمان تاثیر خود را گذاشته است. این صخره‌های عجیب در سال ۱۹۴۹ توسط دولت بلغارستان به عنوان پدیده ملی معرفی شده است.

سواحل رویایی وارنا

سواحلی بسیار زیبا در شمال شهر وارنا قرار دارد که ماسه ها آن طلایی رنگ است . پوشش گیاهی سبز این منطقه نیز بر زیبایی درخشش ماسه های آن بسیار افزوده اند.و تصویری عجیب را بوجود آورده است.در این سواحل زیبا، هتل‌های شیک و مجلل و رستوران‌ها و کافه‌های متعددی وجود دارند که امکانات اقامتی بسیار مناسبی را برای گردشگران فراهم آورده‌اند.

تور وارنا

حمام های رومی وارنا

یکی از آثار تاریخی به جای مانده از دوران حکومت رومی ها است که دارای معماری بسیار زیبایی هستند، به این حمام ها اودسوس گفته می شود و مساحتی حدود ۷۰۰ متر مربع را در برگرفته است.دلیل ارزشمند بودن این بنا همانطور که گفته شد قدمت و تاریخ نهفته در آن است ودر جنوب شرقی وارنا قرار گرفته است.

تور وارنا

صومعه الادزا

حتما دیدن از این غار را در برنامه تور وارنا خود قرار دهید، در این شهر یک مجموعه‌ی غار و صومعه‌ی عجیب ارتدکس وجود دارد که بخشی از منطقه‌ی طبیعی محافظت‌شده کنار ساحل است. شاید برای شما جالب باشد که بدانید این غارها توسط انسان ساخته شده است و در یک صخره‌ی کوهستانی با نمایی به ارتفاع  ۲۵ متر، کنده‌کاری شده است.